Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Zajęcia sportowe w szkole w ramach SKS


Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Kup Pan szczotkę

W miesiącu  październiku trwała w naszej szkole  akcja pod hasłem „Kup, Pan, szczotkę!”, której głównym założeniem była zbiórka szczoteczek i past do zębów przekazanych dla dzieci z Afryki. Jednocześnie  wśród uczniów naszej szkoły   ich rodzin i znajomych zbierano okulary w ramach „Czary – Mary – Okulary!” Akcję zapoczątkowała Fundacja Redemptoris Missio w Poznaniu, kiedy to w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez polskich dentystów powracających z misji.

więcej...

Dzień Zwierząt

Jest w kalendarzu taki dzień, w którym swoje święto mają czworonogi – to Dzień Zwierząt. Nasza Szkoła już od kilku lat włącza się w jego obchody. Każdego roku cała społeczność szkolna zbiera karmę, która potem przekazuje do schroniska. Również w tym roku, wszyscy uczniowie przystąpili do akcji z wielkim zaangażowaniem, gdyż ogłoszony został konkurs, który ma wyłonić tę klasę, która zbierze największa ilość pokarmu.

więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

W bieżącym roku 14 października, czyli dzień, w którym wszyscy związani z edukacją, szkolnictwem, pracą zawodową na rzecz szkoły powinni w pełni świętować, wypadł w niedzielę, więc już w piątek Samorząd Uczniowski, w imieniu wszystkich uczniów, postanowił podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud związany z edukowaniem, wychowywaniem, dbałością o właściwe funkcjonowanie szkoły.

więcej...

Dzień Uśmiechu

Jaki może być uśmiech? Serdeczny, miły, szczery, szeroki, radosny… Takimi właśnie uśmiechami obdarowywali się w piątek, 05.10.2018r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dlaczego? Ponieważ się lubią, ale także z tego powodu, by podkreślić znaczenie tego dnia – Dnia Uśmiechu. I choć staramy się zawsze okazywać sobie życzliwość i sympatię, tym razem czyniliśmy to szczególnie chętnie.

więcej...

Wizyta przedstawiciela Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu

Dnia  4 października 2018 r. odwiedziła nasza szkolę przedstawicielka Spółdzielni Mleczarskiej
w Gostyniu. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, pani Joanna Pawlik przedstawiła najróżniejsze zawody, które wykonywane są  w gostyńskiej Mleczarni. Uczniowie klas VIII i III gimnazjum obejrzeli filmiki, na których pracownicy firmy opowiadali o swoich zawodach, ich wyborach oraz stopniu satysfakcji wynikającej z dobrze wykonanej pracy. Nasi uczniowie mieli okazję przymierzyć białe fartuchy.

więcej...

Dzień Chłopca

30 września to dzień, w którym szczególnie docenieni zostają chłopcy i panowie, gdyż obchodzą swoje święto – Dzień Chłopca. Oczywiście, dziewczęta z naszej szkoły przez cały rok dostrzegają swych kolegów, lubią ich, mają wśród nich przyjaciół, ale właśnie ten wyjątkowy dzień sprawił, że spojrzały na chłopców nieco inaczej i zdecydowały, którzy z ich kolegów wyróżniają się i zasługują na zaszczytne miano Mister 2018.

więcej...

Podsumowanie rocznego programu pierwszej pomocy przedmedycznej w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w realizacji rocznego programu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zależności od wieku i możliwości uczniowie poznawali zasady udzielania pomocy poszkodowanym. Przedszkolacy poznali numery alarmowe, potrafią przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem służb ratowniczych. Starsi natomiast przeszli szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

więcej...

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Dobra kondycja fizyczna to jeden z niezbędnych atrybutów dobrego i zdrowego życia. Treści te wielokrotnie podkreślano podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego już tradycyjne w Szkole Podstawowej w Bodzewie. W tym roku obchody przypadły na 24-28 września 2018 roku. Zaproszono wielu gości, którzy swoim własnym przykładem zachęcali dzieci i młodzież do podjęcia trudu codziennego wysiłku, a także realizowania własnej pasji.

więcej...

Sprzątanie Świata

W czwartek ,18 września uczniowie naszej szkoły oraz grupy przedszkolne spotkali się , aby przypomnieć sobie ,że w czystym środowisku żyje się przyjemniej i zdrowiej. W związku ze zbliżającym się dniem ,,Sprzątanie Świata” poruszony został temat ochrony środowiska. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą segregacji śmieci. Zachęcamy zatem wszystkich do czynnego włączenia się w tę szlachetną akcję!

więcej...

  Copyright © 2018. All Rights Reserved.