Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Zespół Szkół w Bodzewie w programie Junior Sport


Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Bal karnawałowy przedszkolaków

Pięknego, zimowego dnia (16 lutego 2017) dzieci z oddziału przedszkolnego „A” bawiły się na balu karnawałowym. Zabawy i konkursy zorganizowała wychowawczyni oddziału. Przedszkolaki tańczyły na gazetach, rozwiązywały zagadki, tańczyły „Labado”, „Taniec krasnoludków”, „Waka, waka” oraz „Kaczuszki” a także pozowały do zdjęć jak na prawdziwym pokazie mody. W połowie zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek, który dodał im sił przed kolejnymi zabawami.

więcej...

Walentynki, czyli o miłości i przyjaźni!

Walentynki to nie tylko Dzień Zakochanych, ale także wszystkich tych, którzy darzą się sympatią, przyjaźnią, czy po prostu się lubią. Aby wyrażenie tych pozytywnych uczuć ułatwić i uatrakcyjnić, 14 lutego nie mógł być zwyczajnym dniem. Na szkolnym korytarzu pojawiła się kawiarenka, w której, przy upieczonych przez nauczycieli ciastach można było spędzać przerwy. Jednak, by móc zasiąść przy stolikach, trzeba było obdarować kogoś miłymi słowami lub komplementem.

więcej...

Balik Karnawałowy

W dniu 31 stycznia w Domu Strażaka w Bodzewie odbył się balik karnawałowy dla dzieci. Sołtys wsi i Rada sołecka ufundowali słodkości, natomiast oprawą muzyczną i zabawami dla dzieci zajęły się nauczycielki kl. O – III Zespołu Szkół w Bodzewie. W trakcie zabawy dzieci obejrzały spektakl teatralny „Pod Starym Wawelem przygód bez liku” - teatr „MASKA” z Krakowa.


więcej...

Dzień Babci i Dziadka

,,Babciu, Dziadku kocham Cię" Takimi słowami 27 stycznia dzieci powitały swoich dziadków na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoimi popisami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi pochwaliły się przedszkolaki starsze i młodsze oraz uczniowie z klasy II i III. Każda wnuczka i wnuk wyraził swoją miłość i wdzięczność dla babci i dziadka.

więcej...

Studio Odkrytych Możliwości

W dniu 27 stycznia 2017r. młodzież z gminy Piaski spotkała się w Zespole Szkół w Bodzewie, aby świętować otwarcie Studia Odkrytych Możliwości, które jest częścią projektu Równać Szanse. W projekcie biorą udział 23 osoby i potrwa on do listopada tegoż roku. Głównym koordynatorem działań w ramach projektu jest pani Dagmara Rucińska. Młodzież uczy się planowania i organizacji, prowadzenia dialogu, kreatywności, zarzadzania czasem oraz pracy zespołowej.

więcej...

WOŚP w Zespole Szkół w Bodzewie

 

12041,51 zł  - zebraliśmy podczas 25. Finału!

115252,13 zł  - przkazanych dotychczas Fundacji WOŚP!
więcej...

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Bodzewie

Czas przed Bożym Narodzeniem to od zawsze dla społeczności  Zespołu Szkół w Bodzewie czas szczególny. Wiele lat temu dnia 27 grudnia na terenach obejmujących miedzy innymi  wieś  Bodzewo rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Bohaterski zryw wielu setek zwykłych ludzi. To oni są wzorem dla uczniów Zespołu Szkół w Bodzewie, to ich imię widnieje w nazwie szkoły – Powstańcy Wielkopolscy.


więcej...

Świąteczne dekoracje

Choć śniegu brak, to jednak klimat bożonarodzeniowy było można odczuć 15 grudnia w klasie pierwszej. W miłej atmosferze dzieci odkrywały swoje talenty plastyczne i zamieniały się  w prawdziwych artystów. Celem zajęć było pobudzenie dziecięcej wyobraźni związanej z tematyką świąt. Przy dźwiękach kolęd powstawały ciekawe dekoracje, domki z pierników,  łańcuchy na choinkę oraz jej dekoracja.

więcej...

Szkolne spotkanie przy choince

Dnia 12 grudnia 2016, grupa 54 uczniów Zespołu Szkół w Bodzewie spotkało się na hali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować przy choince. Dzieci obejrzały prezentację pt.,,Dziewczynka z zapałkami” najpopularniejszej bajki związanej z Bożym Narodzeniem. Następnie zostały podzielone na 8 drużyn. Każda z nich musiała zilustrować tekst wiersza, a następnie wszyscy razem zaprezentowali swoje prace w powiązaniu z tekstem wiersza, który odczytali.

więcej...

Wolontariusze z Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w ZS w Bodzewie

9 grudnia 2016 r. dwoje wolontariuszy odwiedziło naszą szkołę. Przez cały dzień uczniowie poznawali  ciekawe fakty dotyczące dwóch krajów: Hiszpanii i Ukrainy. Jesus i Tetyana przygotowali różne zabawy i prezentacje swych krajów biorąc pod uwagę  poziom uczniów. Uczyliśmy się poprzez zabawę, a największym powodzeniem cieszyła się nauka tańca flamenco, głuchy telefon oraz dwa koła.

więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.