Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Zajęcia sportowe w szkole w ramach SKS


Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Noc powstańcza

„Noc powstańcza” – brzmi intrygująco, zaciekawia….Szczególnie dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy prawdopodobnie po raz pierwszy brali udział w takim przedsięwzięciu. 18 maja 2018r. budynek Szkoły Podstawowej w Bodzewie stał się bazą dla 90 małych powstańców, którzy chcieli przeżyć przygodę. Uczniowie SP w Bodzewie zaprosili swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach i Szkoły Podstawowej w Nieparcie, aby wspólnie spędzić noc w szkole, przypominając sobie odległe czasy.

więcej...

Turniej piłki siatkowej

18.05.2018 w hali sportowej w Bodzewie miał miejsce  turniej piłki siatkowej grup mieszanych (dziewczęta, chłopcy). Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły z Piasków, Krobi, Pogorzeli oraz Bodzewa. Odbyły się cztery mecze do dwóch wygranych setów. Mecze były bardzo zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie. Prawie wszystkie kończyły się w trzech setach. Najwięcej emocji przyniósł finałowy mecz pomiędzy szkołami Piasków i Krobi.

więcej...

Dzień Europy

Dnia 18 maja,  w piątek członkinie kółka europejskiego przygotowały konkursy i zabawy związane z Dniem Europy. Na dużej przerwie wcześniej zgłoszeni uczestnicy konkursu wiedzy o Europie napisali test sprawdzający ich wiedzę. Najlepszy okazał się Dominik Walczak z klasy II gimnazjum. Gratulujemy! Rozwiązany został również konkurs na słowniczek obrazkowy – zainteresowani uczniowie przedkładali swe prace, na których w formie obrazka i napisu prezentowali słowa w językach europejskich.

więcej...

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Działania ekologicznej w Szkole w Bodzewie prowadzone są przez cały rok. Uczniowie na lekcjach wzbogacają swoją wiedzę o nowe, ciekawe tematy związane z ochroną środowiska. Rozbudzanie takiej świadomości ma doprowadzić do tego, aby każdy nasz wychowanek z szacunkiem i miłością odnosił się do roślin i zwierząt żyjących na naszej planecie. W ten sposób chcemy młodego człowieka uwrażliwić na problemy ekologiczne, zachęcić do rozważnego gospodarowania zasobami naszej przyrody.

więcej...

Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

27 kwietnia w naszej szkolnej bibliotece  odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” W pierwszym etapie   udział wzięli wszyscy uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów klasy II :Bogusz Amelia, Mazurek Emil, Mazurek Jagoda, Nowacki Wojciech, Smektała Eryk, Stefaniak Katarzyna oraz  8 uczniów klasy III : Błaszczyk Zuzanna, Dąbrowska Olga, Filipiak Marianna, Goszczyńska Andżelika, Hojak Bartosz, Leśny Dawid, Lisiecka Amelia, Zimlińska Julia.

więcej...

Wycieczka przedszkolaków do Izby Leśnej w Piaskach

W czwartek 26 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego „A” odwiedziły Izbę Leśną przy Nadleśnictwie w Piaskach. Dla części dzieci była to pierwsza w życiu taka wyprawa i podróż autobusem - co wiązało się z wielkimi emocjami. Po przyjeździe na miejscu powitała nas Pani Monika Prętkowska która zaprosiła nas do Izby gdzie znajdowały się wypchane zwierzęta oraz plansze z rozrysowanym ekosystemem leśnym. Dzieci obejrzały prezentację pt.


więcej...

Pasowanie na czytelnika

Tegoroczne pasowanie pierwszoklasistów na czytelników odbyło się w dniu Światowego Dnia Książki 23 kwietnia. Motywem przewodnim pasowania był wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Były zagadki i zabawa, zakończone złożeniem przysięgi i przyjęciem dzieci do grona czytelników biblioteki. Małgorzata Kubiak.

więcej...

Marzec miesiącem matematyki

Miesiąc marzec obfitował w kilka wydarzeń związanych z matematyką. 9 marca to Ogólnopolski Dzień Statystyki, 12 marca przypadał Ogólnopolski Dzień Matematyki. Natomiast 14 marca był obchodzony Dzień Liczby Pi. Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję promowania i popularyzacji matematyki.


więcej...

Lekcja ekologii

W dniu 26 marca 2018r., w klasie III SP odbyła się „Lekcja Ekologii” z panią Lucyną Dojcz pracownikiem firmy Netbox. Zajęcia praktyczne bardzo spodobały się uczniom. Pani przypomniała uczniom zasady segregacji i recyklingu, który w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny dla środowiska. Okazało się, że wiedza uczniów związana z ekologią jest bardzo szeroka. Sprawnie brali udział we wszystkich zadaniach praktycznych, podczas których segregowali śmieci do odpowiednich kubłów.

więcej...

  Copyright © 2018. All Rights Reserved.