Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Zespół Szkół w Bodzewie w programie Junior Sport


Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W dniu 23 czerwca 2017r. po raz kolejny pan dyrektor Zbigniew Jakubowski powitał gości, rodziców, nauczycieli,  uczniów oraz pracowników szkoły na Uroczystym Zakończeniu Roku Szkolnego 2016/2017. Z wielką przyjemnością wychowawcy,  dyrektor oraz zaproszeni goście wręczali uczniom poszczególnych klas  świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, stypendia naukowe, statuetki za osiągnięcia sportowe oraz nagrody za udział w konkursach z wielu dziedzin nauki.

więcej...

Lekcja przyrody w lesie w Międzyborzu

Przedszkolacy, uczniowie kl. II i kl. III wybrali się do lasu w Międzyborzu na lekcję przyrody. Pan leśniczy Krzysztof Serek pokazał im najciekawsze miejsca w lesie – pomniki przyrody, o których opowiedział ciekawe historie sięgające ponad 426 lat wstecz. Idąc leśnym duktem, uczniowie dowiedzieli się co oznaczają poszczególne oznakowania na drzewach – dla rowerzystów, strażaków oraz spacerowiczów.

więcej...

Mamo, Tato to dla Ciebie dzisiaj śpiewam

W poniedziałek 05.06.2017 r dzieci z przedszkola , oddziału przedszkolnego i klasy II Zespołu Szkół w Bodzewie zaprosiły swoich rodziców do szkoły. Przygotowały bowiem dla nich niespodziankę z okazji ich święta – święta rodziców. W szczególny sposób w tym dniu brzmiały słowa: Mama, Tata. Tyle miłości i wdzięczności wypowiedzianej przez dzieci w wierszach i piosenkach, życzymy rodzicom każdego dnia.

więcej...

Sukces uczniów w Wielkim Teście Historycznym

1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkim Teście Historycznym o Jasnej Górze zorganizowanym przez Ojców Paulinów dla dzieci klas IV – VI z całej Polski. Do testu przystąpiło 33 uczestników. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, a dwoje z nich: Gracjan Pawlaczyk i Kinga Sobecka otrzymali szczególne wyróżnienie i wiele nagród. Uczestniczyli we Mszy świętej i wielu atrakcjach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka.


więcej...

Dzień bez papierosa w ZS Bodzewo

Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele szkoły w Bodzewie świętowali  Światowy Dzień bez Papierosa. Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

więcej...

Wycieczka przedszkolaków do mini zoo

Kulki, kuleczki…. Przedszkolaki z oddziału „A” wyjechały 16 maja na długo wyczekiwaną wycieczkę do mini zoo i sali zabaw w Lesznie. Pogoda była wymarzona na spacer, dlatego najpierw odwiedziliśmy mieszkańców zoo. Poznaliśmy sympatyczne świnki morskie i króliczki, dostojne żubry oraz dwa ciekawskie strusie. Następnie dzieci posiliły się nieco i wyruszyliśmy do sali zabaw „Zaczarowany Świat WMB”.

więcej...

Dzień Ziemi

Z roku na rok nasza przyroda jest narażona na ujemne skutki działalności człowieka. Dlatego w naszej szkole obchodzimy Dzień Ziemi. 28 kwietnia na hali sportowej uczniowie należący do chóru szkolnego przygotowali apel. Piosenki, wiersze, odgłosy przyrody zwracały uwagę na to, wszyscy powinniśmy brać udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Z okazji Dnia Ziemi była również zorganizowana wystawa, na której były prezentowane prace uczniów klasy V wykonane z odpadów.

więcej...

Spektakle teatralne

W dniu 25 kwietnia 2017r. w hali gimnastycznej szkoły odbyły się dwa spektakle  edukacyjno – profilaktyczne przygotowane przez Teatr MORALITET z Krakowa. Już po raz drugi aktorzy z Krakowa grali na scenie naszej szkoły. Po raz kolejny też wzbudzili w naszych uczniach wiele emocji, zachęcili do przemyśleń i dali wiele powodów do dyskusji. Mamy tez nadzieję, ze i do wyciągnięcia właściwych wniosków…

więcej...

Marzec miesiącem matematyki w Zespole Szkół w Bodzewie

Miesiąc marzec obfitował w kilka wydarzeń związanych z matematyką. 9 marca to Ogólnopolski Dzień Statystyki, 12 marca przypadał Ogólnopolski Dzień Matematyki. Natomiast 14 marca był obchodzony Dzień Liczby Pi. Zespół Szkół w Bodzewie włączył się w ogólopolską akcję promowania i popularyzacji matematyki. Celem tych wszystkich wydarzeń było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu.


więcej...

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarnicznej

W dniu 22 marca 2016 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.Naszą szkołę po eliminacjach gminnych reprezentowało troje uczniów. W grupie pierwszej startował Kamil Bryl i Jakub Kubiak w drugiej Zofia Grzesiak.

więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.