Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 09.02.2018  dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej i trzeciej zaprosiły do szkoły swoich ukochanych dziadków. Babcia i Dziadek to osoby wyjątkowe dla każdego z nas, niezależnie od wieku. Służą radą, opieką, zawsze są cierpliwi i wyrozumiali. Zawsze możemy na nich liczyć. Wierszem i piosenką chcieliśmy im za to wszystko podziękować. Dzieci przygotowały się do tej uroczystości wyjątkowo. Zaśpiewały piękne piosenki, przygotowały inscenizacje wierszy, zatańczyły przy muzyce.

więcej...

Wizyta wolontariuszy fundacji CAT

8 lutego 2018 r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z fundacji Centrum Aktywności Twórczej z Leszna. W klasach V-III G prowadzili oni zajęcia mające na celu integrację, propagowanie nauki języka angielskiego oraz postawę otwartości i ciekawości świata. Hiszpan, Turczynka i dwoje Francuzów przedstawili się i rozpoczęli spotkania od gier integracyjnych typu: dom-więzień, ustawienia według wzrostu, imion czy koloru włosów/oczu.

więcej...

Bal karnawałowy w przedszkolu

Oddział przedszkolny „A” 31 stycznia 2018r. zamienił się w prawdziwą salę balową przyozdobioną balonami, wstążkami, serpentynami oraz konfetti. Dzieci tego dnia przygotowały piękne stroje karnawałowe. Bawili się razem: Elsa, kotek, Czerwony Kapturek, dwóch piratów, pająk, Spider man, Superman, król, dwa krasnale, Indianin, dwóch policjantów, farmer, czarodziej-pająk, piesek-policjant, dinozaur oraz strażak. Przedszkolaki bawiły się doskonale.

więcej...

WOŚP w Szkole Podstawowej w Bodzewie

17 416,28ZŁ   ZEBRALIŚMY PODCZAS 26. FINAŁU!

132 668,41 ZŁ PRZEKAZANYCH DOTYCHCZAS FUNDACJI WOŚP!


więcej...

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu ze Świętymi

Uczniowie klasy V – Zofia Tomczak oraz Gracjan Pawlaczyk zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu ze Świętymi.  Każdy z uczestników miał za zadanie napisać rymowankę o swoim Świętym Patronie. Zofia napisała o Zofii, natomiast Gracjan o Św. Gracjanie z Amines. Ranga konkursu była bardzo wysoka, ponieważ udział w nim mogli wziąć uczniowie z całej Polski. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

więcej...

Spotkanie z pisarką

7 grudnia gościliśmy w szkole autorkę książek dla dzieci panią Joannę Wachowiak. Spotkanie zorganizowała  Biblioteka Publiczna w Gostyniu oraz Filia Biblioteczna w Bodzewie we współpracy z Biblioteka Szkolną w Bodzewie. Dzieci poznały licznych bohaterów książkowych  i dowiedziały się jak pisze się książki. Z entuzjazmem brały też udział w zabawach, w których trzeba było wykazać się spostrzegawczością i wyobraźnią.

więcej...

Mikołajki

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. W tym roku  dla wszystkich uczniów przygotował słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Każda klasa przyjęła gościa z dużym entuzjazmem i radością. Starsi uczniowie skakali przez kij, recytowali wiersze oraz odpowiadali na pytania zadane przez zacnego gościa. Natomiast młodsi tańczyli z Mikołajem, śpiewali dla niego piosenki świąteczne, a nawet zaprosili go do wspólnego skakania przez kij.

więcej...

Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka

Dzień 20 listopada to Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w roku 1989. W rocznicę tego wydarzenia nauczyciele Zespołu Szkół w Bodzewie, odpowiadając na prośbę Rzecznika Praw Dziecka,  postanowili przypomnieć uczniom, jakie są ich prawa. Zorganizowano konkurs na własnoręcznie ilustrowaną książeczkę przedstawiającą prawa dziecka lub historię o perypetiach bohatera związaną z przestrzeganiem któregoś z praw dziecka.

więcej...

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Bodzewie

Dnia 09.11.2017r uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowały dla swoich rodziców Wieczór z Polską. Ta uroczystość poświęcona była 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci przedstawiły wiersze, zatańczyły krakowiaka i walca, zaśpiewały piosenki patriotyczne. Angażując do wspólnego śpiewania swoich najbliższych. Przypomniały rodzicom i dziadkom historię naszej Ojczyzny.

więcej...

Copyright © 2018. All Rights Reserved.