Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Zespół Szkół w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Zespół Szkół w Bodzewie w programie Junior Sport


Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Dzień Ziemi

Z roku na rok nasza przyroda jest narażona na ujemne skutki działalności człowieka. Dlatego w naszej szkole obchodzimy Dzień Ziemi. 28 kwietnia na hali sportowej uczniowie należący do chóru szkolnego przygotowali apel. Piosenki, wiersze, odgłosy przyrody zwracały uwagę na to, wszyscy powinniśmy brać udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Z okazji Dnia Ziemi była również zorganizowana wystawa, na której były prezentowane prace uczniów klasy V wykonane z odpadów.

więcej...

Spektakle teatralne

W dniu 25 kwietnia 2017r. w hali gimnastycznej szkoły odbyły się dwa spektakle  edukacyjno – profilaktyczne przygotowane przez Teatr MORALITET z Krakowa. Już po raz drugi aktorzy z Krakowa grali na scenie naszej szkoły. Po raz kolejny też wzbudzili w naszych uczniach wiele emocji, zachęcili do przemyśleń i dali wiele powodów do dyskusji. Mamy tez nadzieję, ze i do wyciągnięcia właściwych wniosków…

więcej...

Marzec miesiącem matematyki w Zespole Szkół w Bodzewie

Miesiąc marzec obfitował w kilka wydarzeń związanych z matematyką. 9 marca to Ogólnopolski Dzień Statystyki, 12 marca przypadał Ogólnopolski Dzień Matematyki. Natomiast 14 marca był obchodzony Dzień Liczby Pi. Zespół Szkół w Bodzewie włączył się w ogólopolską akcję promowania i popularyzacji matematyki. Celem tych wszystkich wydarzeń było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu.


więcej...

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarnicznej

W dniu 22 marca 2016 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.Naszą szkołę po eliminacjach gminnych reprezentowało troje uczniów. W grupie pierwszej startował Kamil Bryl i Jakub Kubiak w drugiej Zofia Grzesiak.

więcej...

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca w naszej szkole obchodzono Dzień Kobiet. Szkolny chór przygotował z tej okazji przedstawienie, w którym zachwalano walory kobiece oraz złożono paniom i koleżankom życzenia. Zaprezentowano pokaz mody, zaśpiewano kilka piosenek o  kobietach,  można było również usłyszeć, co na temat kobiet sądzili poeci i pisarze. Mamy nadzieję, że wszystkie panie duże i małe będą doceniane nie tylko w dniu ich święta.

więcej...

Przedstawienia teatralne

W dniu 8 marca 2017r. w Zespole Szkół w Bodzewie odbyły się dwa przedstawienia teatralne o charakterze profilaktycznym. Skorzystano z ofert profesjonalnego teatru edukacyjno - profilaktycznego, który proponuje wiele ciekawych inscenizacji nawiązujących tematyką do realizowanych w szkole programów profilaktyki i wychowawczego. Przedstawienia zostały bardzo żywiołowo przyjęte przez uczniów, aktorzy zachęcali do wymiany opinii, stosując puentę wskazującą na właściwe zachowania w danej sytuacji.

więcej...

Bal karnawałowy przedszkolaków

Pięknego, zimowego dnia (16 lutego 2017) dzieci z oddziału przedszkolnego „A” bawiły się na balu karnawałowym. Zabawy i konkursy zorganizowała wychowawczyni oddziału. Przedszkolaki tańczyły na gazetach, rozwiązywały zagadki, tańczyły „Labado”, „Taniec krasnoludków”, „Waka, waka” oraz „Kaczuszki” a także pozowały do zdjęć jak na prawdziwym pokazie mody. W połowie zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek, który dodał im sił przed kolejnymi zabawami.

więcej...

Walentynki, czyli o miłości i przyjaźni!

Walentynki to nie tylko Dzień Zakochanych, ale także wszystkich tych, którzy darzą się sympatią, przyjaźnią, czy po prostu się lubią. Aby wyrażenie tych pozytywnych uczuć ułatwić i uatrakcyjnić, 14 lutego nie mógł być zwyczajnym dniem. Na szkolnym korytarzu pojawiła się kawiarenka, w której, przy upieczonych przez nauczycieli ciastach można było spędzać przerwy. Jednak, by móc zasiąść przy stolikach, trzeba było obdarować kogoś miłymi słowami lub komplementem.

więcej...

Balik Karnawałowy

W dniu 31 stycznia w Domu Strażaka w Bodzewie odbył się balik karnawałowy dla dzieci. Sołtys wsi i Rada sołecka ufundowali słodkości, natomiast oprawą muzyczną i zabawami dla dzieci zajęły się nauczycielki kl. O – III Zespołu Szkół w Bodzewie. W trakcie zabawy dzieci obejrzały spektakl teatralny „Pod Starym Wawelem przygód bez liku” - teatr „MASKA” z Krakowa.


więcej...

Dzień Babci i Dziadka

,,Babciu, Dziadku kocham Cię" Takimi słowami 27 stycznia dzieci powitały swoich dziadków na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoimi popisami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi pochwaliły się przedszkolaki starsze i młodsze oraz uczniowie z klasy II i III. Każda wnuczka i wnuk wyraził swoją miłość i wdzięczność dla babci i dziadka.

więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.